Elena Munteanu ne-a oferit un feedback detaliat după ce a testat o lungă perioadă de timp singurul cărucior 100% ecologic din lume – Greentom!

Cui nu ii place un carucior usor pentru copilul sau?

Cine nu isi doreste sa impinga fara efort un carucior pe oriunde s-ar plimba (si fara sa se dezmembreze)?

Refuza cineva un carucior in care copilul sa poata sta fara probleme de la 6 luni la 5 ani?

Pai… stiu sigur ca sunt parinti pe care subiectul ”carucior usor” nu ii interesează. ? Eu am zis PAS oricarui carucior pe vremea cand era Sebastian micut.

Prichindelul a fost slabut si usor si lipicios de numai in brate avea nevoie sa stea. Locuiam in oras si mergeam muuuuult pe jos, asa ca alegerea mea de atunci a fost sa il tin mereu la piept in diverse sisteme de purtare ergonomice. Mereu! (A coborat singur pe la 1a6l, cand a inceput sa mearga la gradinita – iar pentru drumuri a trebuit sa folosim masina.)

Cand copilul a mai crescut i-am luat si un carucior (de fapt, noua ne-am luat, sa fim sinceri). Sebi avea 2a6l si am cautat un carucior special pentru un city break in care stiam ca voiam sa umblam la picior toata ziua. Oricat de sportivi am fi fost noi (yeah, right :)) ) am zis ca ne-ar fi mai ușor sa il împingem pe Sebi decat sa il caram.

De cand o avem si pe Anastasia in familie caruciorul a devenit o nevoie pentru noi – ca ”cel mare” nu ”poate” tot timpul sa mearga singur pe picioarele lui. ?

Au trecut deci cativa ani inainte ca tema ”carucior usor” sa ne dea ceva batai de cap – intre două balante alegerile nu sunt niciodata rapide. Cand am inceput sa cautam totusi, am urmarit anumite criterii:

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *